“(…) sekretem motywowania siebie i innych jest jest odkrycie tego, o co będą walczyć, gdy sytuacja stanie się podbramkowa. Najwięksi przechodzą z motywacji opartej na logice do motywacji opartej na emocjach. Doskonale wiedzą, że klucz do prawdziwej mocy danego człowieka ukryty jest głęboko w psychice.

Proces, którym posługują się najwięksi liderzy czy trenerzy jest mozolny, czasochłonny ale bardzo prosty: zadawać pytania i nie przestawać aż trafi się na odpowiedni emocjonalny włącznik. Światowej klasy trenerzy nie przestają kopać póki nie trafią na tę żyłę złota – kiedy to zawodnik zaczyna odpowiadać im z poziomu tego co czuje a nie z poziomu tego co myśli.

Kiedy już trafią na tę żyłę złota – sondują dalej aż do momentu, w których zawodnik osiągnie maksymalny punkt uniesienia emocjonalnego, znany w kręgach wyczynowych sportowców jako “biały moment”.

Biały moment jest najsilniejszym emocjonalnym napędem danego człowieka. Trenerzy wykorzystują te emocjonalne czynniki napędowe do motywowania oraz inspirowania, po to, by zawodnik przekroczył próg bólu i sięgnął po nieosiągalne, co bez tego poziomu motywacji byłyby niemożliwe.”

Steve Siebold, 177 Mental Toughness Secrets of the World Class, secret 4 (tłumaczenie własne)

W skrócie:

Musisz mieć wewnętrzny emocjonalny powód, dla którego jesteś gotów odczuwać dyskomfort lub cierpienie.
Wewnętrzne, emocjonalne DLACZEGO? i DLACZEGO JA?
Coś co wypływa z Twojej filozofii, wartości, tego co wycierpiałeś i tego co bez względu na wszystko chcesz osiągnąć.

Emocjonalne – nie logiczne, nie racjonalne. To ma być wynik czucia, nie myślenia.

WYBIERZ PROGRAMY DLA SIEBIE

Pin It on Pinterest

0