Były sobie wrogi trzy…

A więc co najbardziej powstrzymuje Cię przed byciem jednostką wyróżniającą się, nietypową, burzącą obowiązujące normy i myślącą oraz działającą niezależnie?

Okazuje się, że wrogów stojących na drodze do bycia jednostką „większą niż życie” jest trzech:

1) Wadliwa percepcja – percepcja to nie tylko to co widzisz, to głównie to jak postrzegasz. A ponieważ percepcja jest rzeczywistością, postrzegając rzeczy pod innym kątem, dosłownie tworzysz inny świat

2) Strach przed porażką / byciem wyśmianym – tego chyba jakość szczególnie wyjaśniać nie trzeba. Dobra wiadomość brzmi – umrzesz, więc szkoda marnować ograniczony zasób czasu, 99,999% ludzi na świecie i tak nie obchodzisz, a jeśli potraktujesz swoje życie jako kontrolowany eksperyment – nie może nie wyjść, bo albo się uda albo się czegoś nauczysz. Poza tym – kogo obchodzi co oni sobie myślą?

3) Brak umiejętności wpływania na innych – czyli niska inteligencja społeczna i emocjonalna. Temu akurat dość łatwo zaradzić – żyjemy w czasach łatwego dostępu do niemal każdego rodzaju informacji oraz dosłownie codziennych odkryć z zakresu neurologii, psychologii czy działania naszego mózgu. Jeśli nie wiesz gdzie zacząć – zacznij od braku wymówek oraz od „Wywierania wpływu” Cialdiniego.

Miłego procesu ujarzmiania 3 wrogów życzy

Rafał mazuR

 

Dodaj komentarz

Regulamin | Polityka Prywatności


Copyrights 2024 © Rafał Mazur; Powered by Azantic