W dzisiejszym odcinku najłatwiejszy sposób na bycie zdyscyplinowanym i systematycznym – oraz, przy okazji, najłatwiejszy sposób na wyrobienie w sobie odpowiedniego nawyku.

Metoda ta pochodzi od najbardziej znanego komika o którym nigdy nie słyszałeś – Jerry’ego Seinfelda. I zdecydowanie nie jest dowcipem. Jego patent jest genialny w swojej prostocie. A jak wiadomo, nie wszystko co proste musi być genialne, ale wszystko co genialne musi być proste. To jest.

Do rzeczy.

Załóżmy, że chcesz się czemuś poświęcić. I że chcesz robić to codziennie. No ale niekoniecznie chce Ci się to codziennie robić. Niech będzie, że chodzi o aktywność fizyczną. Powiedzmy, że postanawiasz ćwiczyć codziennie minimum 15 minut.

Jak tego dokonać?

1) Kupujesz coś co nazywa się planerem na ścianę. To rodzaj kalendarza, gdzie wypisany jest dzień po dniu – cały rok. Znajdziesz to chociażby na Allegro. Kupujesz sobie taki planer. Im większy, tym lepiej.

2) Kupujesz gruby, czerwony marker.

3) Zadanie jest proste – po ćwiczeniu stawiasz w kratce danego dnia wielki, gruby czerwony krzyżyk. To samo następnego dnia i następnego. Co się zaczyna dziać? Krzyżyki zaczynają łączyć się w łańcuszek. Po 7 dniach łańcuszek ma 7 ogniw.

4) Twój jedyny cel – nie przerwać ciągłości łańcuszka!

Ta metoda jest natchniona. Po pierwsze, przerzuca uwagę z samego ćwiczenia na zachowanie ciągłości tych cholernych krzyżyków.

Po drugie jest wizualna – widzisz na planerze swoje postępy.

Po trzecie, dodaje poczucie winy (nie ma to jak poczucie winy jeśli chodzi o motywację!) bo w końcu szkoda przerwać łańcuszek, szczególnie jeśli tak brutalnie rzuca się to w oczy dzięki wielkim czerwonym krzyżykom.

Po czwarte łańcuszek to wzorzec a nasz mózg uwielbia wzorce – oraz nie cierpi, kiedy wzorzec zostaje przerwany.

Po piąte – to już koniec posta, więc kup ten planer!

WYBIERZ PROGRAMY DLA SIEBIE

Pin It on Pinterest

0