Wczoraj dowiedziałem się czegoś intrygującego. Usłyszałem słowa Andrew Carnegie, pierwszego na świecie miliardera, który powiedział, że prawdziwą skrywaną podstawą wszystkich wielkich osiągnięć jest poczucie wyższości i wynikające z tego poczucia wyższości zaufanie do własnej oceny rzeczywistości.

Co za odświeżająca jakość starej szkoły, móc w tym poprawnym politycznie świecie udawania równości dowiedzieć się czegoś takiego. Zacząłem grzebać głębiej w umyśle Carnegie’go i doszedłem do kilku kolejnych intrygujących odkryć.

Mamy więc poczucie wyższości, które jest prawdziwym motorem osiągnięć. W innym miejscu Carnegie mówi o tym, skąd bierze się u niego to poczucie. Bierze się ono ze świadomości, że w pełni panuje nad swoim życiem, w przeciwieństwie do niemal wszystkich w koło którzy w pełni nad nim NIE panują.

W kolejnym cytacie, mówi on o tym, że utajone, głębokie przekonanie o tym, że urodziłeś się po to, by kontrolować otaczającą Cię rzeczywistość da Ci nadzwyczajną siłę. W jaki sposób kontrolujesz sprawy tego świata? Oczywiście poprzez pełną kontrolę nad swoim umysłem. Mówi wyraźnie, że będąc w posiadaniu własnego umysłu możesz być w posiadaniu absolutnie wszystkiego na co zasłużysz.

Tym samym przedstawiony przez niego szkic w skrócie wygląda tak:

1) Kontroluj swój umysł (+ przekonanie o Twojej skrywanej, wrodzonej możliwości kontrolowania rzeczywistości)
2) Co prowadzi do pełnej kontroli Twojego życia
3) Co wywoła pożądane poczucie wyższości
4) Które jest podstawą wielkich i szybkich osiągnięć w świecie pełnym ewolucyjnego chaosu

No bo zastanów się – serio uważasz, że możesz osiągać wielkie rzeczy z poziomu poczucia niższości lub chociażby równości? W jaki sposób podświadomie usprawiedliwisz fakt, że chcesz/posiadasz więcej, skoro wszyscy są równi?

Na końcu dodać należy, że Andrew Carnegie był wielkim “wyznawcą” darwinizmu, a więc doboru naturalnego, czyli był głęboko przekonany o przeżywaniu organizmów najbardziej przystosowanych. A w świecie chaosu i zawieruchy przeżywają ci, którzy najlepiej czytają grę i mają najwyższy poziom kontroli.

W skrócie:

Prawdziwą podstawą osiągnięć jest poczucie wyższości, które wynika z maksymalizowania kontroli nad własnym umysłem i życiem.

Rafał mazuR

WYBIERZ PROGRAMY DLA SIEBIE

Pin It on Pinterest

0