Wiedzieć więcej

Wpis opublikowany 12 grudnia, 2011

Ja patrzę na to tak: poszukujemy, próbujemy dowiedzieć się ile się da o świecie.

Ludzie pytają się mnie: Czy szukasz ostatecznych praw fizyki? Nie, nie szukam. Ja jedynie próbuję dowiedzieć się więcej o świecie. A jeśli przy okazji okaże się, że jest jakieś proste, ostateczne prawo wyjaśniające to co nas otacza – to dobrze. Byłoby to całkiem fajne odkrycie. Ale niezależnie od tego co wyjdzie, jest w tym Natura i ukaże ci ona swoje oblicze.

To właśnie dlatego, gdy zamierzasz coś zbadać nie powinieneś narzucać sobie z góry nic poza tym, żeby dowiedzieć się więcej. Pytanie brzmi: czemu chcesz się dowiedzieć więcej? Bo jeśli poszukujesz odpowiedzi na jakieś głębokie filozoficzne pytanie to może się okazać, że dowiedzenie się więcej i tak nie da odpowiedzi o charakterze Natury.

Tak więc moje zainteresowanie nauką to po prostu chęć dowiedzenia się więcej o świecie. A im więcej się dowiaduję, tym więcej chcę wiedzieć.

powiedział Richard Feynman, jeden z najlepszych (i najfajniejszych) fizyków, laureat Nagrody Nobla.

Skoro to podejście (więcej o proces konta wynik) wystarczyło, żeby zdobyć Nobla – powinno też wystarczyć, by lepiej się żyło. „Ale niezależnie od tego co wyjdzie, jest w tym Natura i ukaże ci ona swoje oblicze.”

Rafał mazuR

  • Komentarze

Dodaj komentarz

Regulamin | Polityka Prywatności

Copyrights 2022 © Rafał Mazur; Powered by Azantic