Zapożyczone od mojego ulubionego Fryderyka (bynajmniej nie Chopina) a opisane w “Tako rzecze Zaratustra”:

 • Wielbłąd – zaczynasz w tym miejscu. Jako juczne zwierzę, gotowe do spełniania obowiązków, które narzucają Ci inni w imię wyższych celów i wyższych sił. Nachylasz się a oni wrzucają ile dasz radę unieść. Poziom wielbłąda to poziom posłusznego, niewolniczego TAK. To TAK nie ma żadnej siły – bo nie ma opcji NIE. To poziom ego – bliscy i opinia publiczna Cię stworzyła, a więc i oni mogą Cię zniszczyć. To poziom, na którym wykonujesz bezmyślnie – to znaczy myślisz, że myślisz – ale to tylko iluzja. To poziom społecznego programowania i “osobowości” oraz racjonalizowania umysłem. To poziom “Muszę” i “Powinienem”. To poziom na który wrzuca Cię każda zorganizowana religia, państwo, szkolnictwo i – mówiąc głosem Himilsbacha z Rejsu – społeczeństwo.
 • Lew – w wyniku buntu, w wyniku pierwszych objawów samodzielnego myślenia pojawia się coś nowego – zaczyna odpadać ego (czyli iluzja tego kim jesteś) a pojawia się indywidualność. Indywidualność może ukazać się dopiero kiedy ego zacznie się złuszczać. To poziom “Dość! Od teraz tylko to, czego ja chcę!”. Wcześniej jesteś sztucznym tworem. Ego objawia się jako “osobowość” – Ty pojawiasz się jako indywidualność. Dobranie lwa jako symbolu nie jest przypadkowe – bardzo często popełniamy błąd kojarząc nasze ego z naszą godnością. Ego nie jest ani dumą, ani godnością. Bo jest sztuczne i narzucone. Duma i godność nie mogą być sztuczne i narzucone – to chyba dość logiczne. Tak więc częsta obawa, że po odrzuceniu ego staniesz się szmatą do podłogi nie jest prawdziwa. Stąd symbol lwa – zwierzęta nie mają ego – ale spójrz na wielkie koty żyjące na wolności – ile w nich dumy, wdzięku i naturalnej siły. Poziom lwa to poziom tego, co Nietzsche nazywa świętym NIE. Nie można być wolnym i dumnym, jeśli nie potrafi się odmawiać. Jako, że jest to poziom buntu, stanowi on lustrzane odbicie Wielbłąda – więc za Lwem zawsze podąża cień. Lew niszczy stary porządek, pobudza indywidualność ale nie ma siły twórczej by stworzyć alternatywę. Lew to “wolność OD” – teraz potrzebujesz jeszcze “wolności DO”. Dlatego mamy jeszcze trzeci poziom.
 • Dziecko – to poziom mędrca. Kogoś, kto nie potrzebuje by inni mówili mu co robić, co dobre a co złe. I nie potrzebuje już buntu. Nie potrzebuje wskazówek z zewnątrz. Jego intuicja, mądrość oraz przeczucia są kompasem. To jest powrót do tego, co Nietzsche nazywa “świętym TAK” – ale to tak jest dziecięce – w tym sensie, że nie wynika z “muszę” a wynika z “chcę”: z radości robienia, z radości bycia tu i teraz, z radości tego, że możesz i że żyjesz. To powrót to entuzjazmu, do cieszenia się z “niczego” – czyli z tego, że się jest. Dwa najważniejsze słowa tego poziomu to: TU i TERAZ. To jest poziom ZEN – cieszysz się samym procesem, przepływem, doceniasz fakt, że tu jesteś. Nie chodzi o poziom dziecięcej ignorancji – nie mówię tu o bezradnym dziecku po porodzie. To poziom w którym masz już mądrość (nie wiedzę – wiedza jest książkowa) wynikająca z doświadczeń zewnętrznych i wglądu w siebie – i teraz dopiero rozumiesz, że wracasz niemalże do punktu zera – wiesz jak mało wiesz, więc nie traktujesz niczego w sposób oczywisty. Doceniasz TU i TERAZ – więc cieszysz się. Robisz coś nie aby otrzymać nagrodę (np. pieniądze albo “pójście do Nieba”). Robisz bo możesz, bo czerpiesz przyjemność z bycia człowiekiem-czasownikiem.

Podsumowując – zaczynasz życie jako dziecko (ssak-zwierzę) i celem jest do poziomu dziecka powrócić. Nie dlatego, że dostaniesz Alzheimera, tylko dlatego, że w wyniku rozwoju świadomości wracasz do pierwotnej “niewinności”. Zaczynasz bez ego, narzucają Ci je, odrzucasz je i przechodzi do fazy bez ego, do nie-umysłu. Osho nazywa to “dwakroć narodzonym” – rodzisz się jako człowiek, umierasz jako bóg.

TO CO UKRYTE, W KOŃCU STAŁO SIĘ JAWNE…
Poznaj metody, które dają siłę najlepszym

Ten program da Ci:

 • POCZUCIE MOCY
 • POCZUCIE KONTROLI
 • POCZUCIE SKUTECZNOŚCI

W CAŁOŚCI oparty o sprawdzone w praktyce metody
najlepszych mentalnych trenerów na świecie!

Dowiesz się jak:

 • Określić swoją życiową FILOZOFIĘ
 • Przełożyć tę filozofię na Twoją MISJĘ
 • Rozbić tę misję na działające PROCESY
 • Przełożyć te procesy na Twoje ZWYCIĘSTWA

Najważniejsze korzyści wynikające z PANUJ & POSIADAJ:

 • WIĘCEJ PEWNOŚCI
 • mniej zagubienia
 • WIĘCEJ ZAUFANIA
 • mniej stresowania
 • WIĘCEJ WYGRYWANIA
 • mniej sabotowania

UWAGA – NIE KUPUJ jeśli nie masz zamiaru pracować nad sobą!

PANUJ & POSIADAJ to 121 minut nagrania + PDF z pełną transkrypcją

TO MÓJ NAJWAŻNIEJSZY I NAJSKUTECZNIEJSZY PROGRAM

[purchase_link id=”7407″ text=”Zacznij pobieranie” style=”button” color=”green”]

WYBIERZ PROGRAMY DLA SIEBIE

Pin It on Pinterest

0